Головна » Файли » Навчально-виховний процес » Методична робота

Стаття в газету "Життя і слово"
[ Викачати з сервера (325.0 Kb) ] 15.02.2016, 12:34

Стаття в газету "Життя і слово" за назвою "Ми працю любимо, що в творчість перейшла..."

Ми працю любимо, що в творчість перейшла,

І музику палку, що ніжно серце тисне.

У щастя людського два рівних є крила:

Троянди й виноград – красиве і корисне.

М. Рильський

Для українців стало вже доброю традицією співвідносити цінності сучасного життя із цінностями минулих поколінь. Тому і залишаються незмінними цінності, які проголосив ще князь Ярослав Мудрий: «Мир і труд – це благо основне. » Хіба не влучно сказано? Мирна праця на користь людини, суспільства у мирний час – це мрія багатьох поколінь. Тільки не завжди вона була дійсністю, бо часто доводилося мирну працю змінювати ратним трудом. Тому таким цінним і є прагнення людини трудитися.

         На світі є багато професій – близько трьох тисяч. Але так важко вибрати собі одну, ту, де ти будеш віддячувати потребу і задовольняти. Ще великий філософ Г.С.Сковорода говорив, що щасливою є та людина, яка « в сродному ділі працює» . «Сродна праця» – це та що відповідає природним здібностям, нахилам, уподобанням людини.

         На зорі цивілізації людина повинна була працювати, щоб вижити, і її праця на той час носила досить примітивний характер – вона добувала собі їжу, будувала житло, зберігала вогонь .І лише цивілізація зробила працю людини різноманітною, одухотворила її. Тепер для того, щоб вижити, людині не потрібно ні самій ходити на полювання, ні будувати самій житло. Тепер вона має можливість вибирати собі діяльність за здібностями і бажаннями,  і може займатися лише нею! Це дає можливість кожній особистості досягти таких висот у своїй праці, навчитися такої майстерності, що вона може забезпечити не тільки своє життя, але й принести неабияку користь іншим. Таким чином, дуже важливим є те, чи зуміє молода людина збагнути, відчути, відкрити у собі нахили й уподобання. І безперечно, людину охоплює особливе задоволення, коли вона бачить рясні плоди своєї праці, до якої доклала багато сил, вміння, творчого натхнення.

         Напевно всі погодяться з думкою великого художника О.Довженка про те, що «Нема нічого прекраснішого в світі, як людина праці! Нехай то буде косар на ниві чи садівник коло посадженого ним деревця, чи безсонний композитор, що десь на світанку творить пісню свою, а чи поет, що дарує нам вогонь в одежині слова. Немає нічого прекраснішого, як людина в мислі, в дії, в творчості». Тому  і не дивно, що сьогодні стало модним серед молоді обирати  для себе саме робітничу професію. Тим паче, що професійних навчальних закладів, де готують висококваліфікованих, грамотних спеціалістів є багато, і кожен молодий українець може вибрати собі фах до душі.

         Саме таких спеціалістів готують у Добротвірському професійному ліцеї, який розташований у мальовничому селищі енергетиків на березі Західного Бугу. Взимку воно вкривається білою, пухнастою шубою і стає мовчазним та  суворим,

а влітку дарує своїм жителям прекрасний відпочинок на  високих берегах та пляжах.

         У закладі є багато світлих кабінетів, лабораторій, майстерень: учителів , майстрів виробничого навчання, які запалюють вогник пізнання в очах своїх вихованців, і як ті чародії, відкривають для них все нові світи глибоких і гнучких знань.

         Нещодавно в Добротвірському професійному ліцеї пройшли тижні професій «Електрогазварник, газорізальник», «Кухар,кондитер», «Оператор з комп’ютерної обробки інформації » та предметів  «Українська мова та література», «Фізика».

         Електрогазозварник – висококваліфікований фахівець, що виконує всі види робіт з виготовлення виробів з металу за допомогою електродуги, газового зварювання, плазмового різання і контактного зварювання. Виконує роботу як вручну, так і з використанням спеціального устаткування. Електрогазозварники можуть виконувати роботу у будівельних організаціях, на фабриках, заводах, у авторемонтних майстернях та станціях технічного обслуговування тощо.

         Ці професійні навички, вміння , знання довели учні групи № 32, 22,12. Вони в міру своєї фахової підготовки продемонстрували виконані ними роботи – ковані вироби, зразки швів, труб, каркасів. Майстри в\н Мелешко В.І., Згурська Л.М.,

Коваль О.Р. , викладач спецтехнології Склярська Л.Є. роблять все щоб прищепити своїм вихованцям любов до обраної професії, гордість за горде звання «робітник». Вони докладають всіх зусиль, щоб передати своїм учням всі свої знання та вміння . Ними було організовано багато цікавих вікторин, показ фільмів про видатних діячів цієї галузі, проведено майстер - клас, відкриті уроки з виробничого  та теоретичного навчання .

         Жінка уособлює в собі дух миру і любові,її покликання вічно було і вічно є : оберігати сім’ю і народні традиції, нести високі моральні ідеали. Саме на таких засадах навчають та виховують майбутніх господинь досвідчені майстри в\н Кондратюк М.В., Сологуб М.Я., Ясиновська Н.О.  і викладач  спецтехнології Лось Є.П.

         В рамках тижня професії «Кухар, кондитер» юні майстрині 21а і 11а груп показали, як вони володіють знаннями рецептури, технологією виготовлення страв і кондитерських та хлібобулочних виробів, правилами організації технологічного обладнання, посуду. Організований ними у фойє ліцею міні - буфет цілий тиждень радував учнів та працівників. Адже всі бажаючі мали змогу під час перерви поласувати смачною випічкою, солодкими ласощами, випити духмяного чаю чи запашної кави.

«Ми готуємо їжу для того, щоб зробити щасливими тих, хто їсть приготовлене нами» , - таким девізом оперували юні кухарі під час своїх частувань.

         Кольорові календарі, буклети, візитки, бюлетені, меню, цікаві та змістовні презентації – це неповний перелік виробів, які представили учні групи № 31а., 6 , які навчаються  за спеціальністю «Оператор з комп’ютерної обробки інформації». Майстри виробничого навчання Дідусь Р.Й., Бовцайло Н.В. та викладач спецтехнології

Шишка Л.З. завжди наголошують на тому, що оператор з обробки інформації, обліковець – це вже професія не майбутнього, а сьогодення. Тому і навчають оформляти організаційно - розпорядчу документацію, здійснювати заміну витратних матеріалів, діагностику, технічне обслуговування та модернізацію засобів інформаційної системи, супроводження та захист інформації. Таким чином, наші учні вміють не лише ввімкнути комп’ютер, але і розробити, розмістити і супроводжувати Веб – сайти, пошук інформації в інформаційних мережах.

         Для них комп’ютер – друг, порадник,помічник, з ним вони спілкуються вільно і невимушено і завжди «на ТИ».

         Шкода, що не змогли показати свої знання та професійні навички юні автослюсарі, електромонтери, адже вони в цей період проходили виробничу практику. Проте, це їм вдалося продемонструвати на підприємствах Кам’янко – Бузького, Сокальського та Радехівського районів. Хлопці доклали всіх зусиль, щоб отримані ними теоретичні надбання вміло застосувати на практиці.  Багато нового, цікавого, потрібного вони отримали під час проходження практики і, головне, не розчарувалися у виборі професії.

         Якщо перед Вами постало важливе питання – яку професію обрати – Ви повинні визначити це самі, без стороннього втручання. І від того,  який Ви здійсните вибір, залежить, чи принесете ви користь іншим, своїй країні, чи будете щасливі самі. Чи будете ви смачно готувати борщ та випікати солодощі, чи будете виготовляти елегантні підсвічники чи масивні гаражні ворота, чи ремонтуватимете вітчизняні і закордонні автомобілі  – головне., щоб Ви   це робили із задоволенням та від душі, і тоді  вас можна назвати щасливими

        

 

Викладач Добротвірського професійного ліцею Купецька Б.Р.

 

 

Категорія: Методична робота | Додав: ADMINISTRATOR
Переглядів: 391 | Завантажень: 9 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: