Ювелір-модельєр


         Повинен знати: технологічну послідовність і способи виконання підготовчих операцій вальцювання, прокатування, випалення; прийоми випилювання, обпилювання, шабрування, шліфування окремих деталей ювелірних виробів; види допоміжних матеріалів, металів і сплавів, які використовуються для виготовлення ювелірних виробів; мірильний, різальний, обпилювальний, шабрувальний інструмент; прийоми вальцювання та волочіння дроту та пристосування; інструмент для паяння та його способи; технологічний процес і способи ручного виготовлення нескладних ювелірних виробів з кількістю деталей до 4-х; правила будування та компонування геометричних та рослинних орнаментів у малюнку; традиційні прийоми та техніку малюнка; правила побудови предметів; закони, правила, прийоми та засоби композиції у малюнку; правила оформлення креслень; правила нанесення розмірів; практичне застосування геометричних побудов, провила з охорони праці. 


        Завдання та обов’язки: виготовляє флюс, відбіл. Випалює, вальцює кольорові метали. Розмічає на металі ( латунь, срібло) геометричні фігури, малюнки та орнамент. Випалює лобзиком зовнішні контури геометричних ювелірних виробів. Спаює окремі деталі з латунною, срібною основою. Виготовляє дріт і шинки каблучок різного перетину. 

Ювелір-закріпник

        Повинен знати: методи та прийоми художнього оброблення виробів із коштовного каміння; визначення якості всіх видів каміння; загальні поняття про технологічний процес огранування коштовного та напівкоштовного каміння; методи закріплення коштовного каміння всіма традиційними та сучасними; підбір за розмірами та кольором різних комбінацій каміння з найскладнішим малюнком; способи кріплення всіляких вставок зі слонової кістки, живописної емалі; методи заправлення спеціального інструменту для закріплення каміння; способи визначення якості каміння та діамантів.

        Повинен уміти: закріплювати різноманітними способами великі і дрібні діаманти, коштовне та напівкоштовне каміння в особливо складні ювелірні вироби із дорогоцінних металів зі складним обробленням. Закріплювати дорогоцінне каміння неправильних форм і різноманітних художніх вставок індивідуальною пригонкою та високохудожнім обробленням фігурних та ажурних кастів і оправ (касти з емаллю, черню, сканню, гравіруванням); здійснювати глухе закріплення з підбором коштовного каміння, яке відповідає даній закріпці, глухе закріплення в рубчасті касти з підрізуванням рельєфу по власній експозиції, фаден-гризантне закріплення коштовного каміння в гнізда, підготовлені в особливо складних ювелірно-художніх виробах індивідуального виготовлення з подальшим оздобленням гладкою фаскою, рельєфною поверхнею, нанесенням гравірування; здійснювати пазове закріплення різних за конфігурацією вставок у ювелірні вироби; гравірувати поверхні ювелірних виробів під емалеве покриття; наносити шрифтові елементи на поверхню ювелірних виробів за допомогою штихелів.